Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22/23 listopada 2014

Jak co roku zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnego świętowania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Dla ruchu Regnum Christi jest to święto patronalne. W planie tegorocznych uroczystości:

 • 22 listopada, sobota, godz. 17:00 - spotkanie modlitewne wprowadzające w Uroczystość. Odbędzie się ono w kaplicy w Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23 w Krakowie.
  • 17:00 – medytacja (o. Mariusz Kiełbasa, LC),
  • 17:30 – wykład nt. charyzmatu Regnum Christi (o. Andreas Schöggl, LC),
  • 18:15 – adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo,
  • 18:45 – zakończenie spotkania.
 • 23 listopada, niedziela, godz. 14:00 - uroczysta Msza św., która odbędzie się w kościele p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, przy ul. Dobrego Pasterza 4.  Ze względu na to, że w okolicy nie ma zbyt wielu miejsc do parkowania sugerujemy wcześniejsze przybycie na miejsce.
 • Po Mszy św. (ok. godz. 15:30) zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastkach, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Reduta, przy ul. Powstańców 46a w Krakowie. W programie:
  • Rozmowy, wspomnienia i wspólna zabawa
  • Prezentacja zdjęć z 20-letniego okresu działalności Legionistów Chrystusa w Polsce
  • Gra BINGO! z nagrodami
  • Konkurs spontanicznego śpiewu w grupach

Wzorem lat poprzednich prosimy o przynoszenie domowych ciast - to przydaje naszym spotkaniom rodzinnego charakteru.

Ofiary złożone w trakcie spotkania pomogą pokryć koszty organizacyjne.

 
Stolica Apostolska zatwierdziła Konstytucje Zgromadzenia Legionistów Chrystusa

Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa wyraża wdzięczność Papieżowi Benedyktowi XVI i Papieżowi Franciszkowi, a także Kardynałowi Velasio De Paolis i jego doradcom.

Rzym, 01 listopada 2014 – O. Eduardo Robles-Gil, Dyrektor Generalny Legionu Chrystusa, ogłosił w liście do Legionistów Chrystusa, że Stolica Apostolska zatwierdziła Konstytucje Zgromadzenia.

W swoim liście o. Eduardo zachęcał Legionistów, by „byli wdzięczni za ojcowską opiekę, z jaką Papież Benedykt XVI i Papież Franciszek, Kardynał De Paolis i jego doradcy kierowali w tych latach krokami naszego Zgromadzenia”.

Dokument zatwierdzający Konstytucje został podpisany 16 października przez Arcybiskupa José Rodríguez Carballo, OFM i ks. Sebastiano Paciolla O. Cist., odpowiednio – sekretarza i podsekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Nowe Konstytucje już obowiązują. 

Czytaj całość…
 
Październikowe "Spotkania z Chrystusem" w Klubie Horyzont
Co dwa tygodnie we czwartek o godz. 19:30, w krakowski Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23 odbywają się spotkania formacyjne dla dorosłych - Spotkania z Chrystusem. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. W październiku spotkania odbędą się 2-go i 16-go dnia miesiąca.
 
10-12 października - Ćwiczenia duchowe dla panów

W dniach 10-12 października b.r. w ośrodku rekolekcyjnym Śnieżnica (k. Kasiny Wielkiej) odbędą się ćwiczenia duchowe dla panów. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby i pokrywa noclegi, wyżywienie i materiały rekolekcyjne. Rozpoczęcie ćwiczeń duchowych zaplanowane jest na piątek wieczór, a zakończenie na niedzielę w godzinach południowych.

Ćwiczenia będą nosiły tytuł: "Duch Święty - kierownik i przewodnik węwnętrznej modlitwy"

Ze względu na to, że do ośrodka rekolekcyjnego trzeba dojść (nie ma dojazdu) planujemy zrealizować wyjście grupowe. Dlatego prosimy o zapisywanie się na ćwiczenia z jak największym wyprzedzeniem.

Obowiązkowo należy ze sobą zabrać Pismo Święte.

Zapisy przyjmuje i informacji udziela Grzegorz Cempla (email: grzegorz@cempla.com, tel. 608327033)
 
4-5. października - Rodzinny weekend w Czchowie

Przyjdź Królestwo Twoje!

Spotkajmy się rodzinnie podczas wyjazdu do Czchowa k. Brzeska w dniach 4 -5 października 2014 r.!

W programie:

 • Rodzinne gry olimpijskie na sali gimnastycznej
 • Warsztaty i zajęcia dla każdej grupy wiekowej (NET, ECYD i dorośli)
 • Różaniec
 • Wieczorne spotkanie przy ognisku (jeśli pogoda pozwoli) połączone z grami, zabawami i śpiewem
 • Niedzielna Msza św.
 • Uroczysty obiad na zakończenie

Zaczynamy w sobotę 4.10 ok godz. 10:00, kończymy Mszą św. i obiadem w niedzielę 5.10.

Cena obejmuje noclegi i wyżywienie oraz program rekreacyjny. O ciasta i napoje na wieczór prosimy zadbać we własnym zakresie. Koszt uczestnictwa osoby dorosłej 70 zł, dzieci 4-7 lat 50 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie. Miejsce: Ośrodek rekolekcyjny Betezda; trasa dojazdu na stronie internetowej www.betezda.kzns.pl

Prosimy o zgłoszenia do 22.09.2014, z podaniem liczby i wieku przyjeżdżających telefonicznie Ewa Prymon-Ryś 509595505 lub mailowo eprymon@o2.pl

Zapraszamy serdecznie!

Księża Legioniści Chrystusa i członkowie Regnum Christi

 

 

 
3. października - adoracja Najświętszego Sakramentu
Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w piątek 3. października w Kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Włączymy się w adorację trwającą tam nieustannie więc będzie się ona odbywać w ciszy. Początek adoracji o godzinie 20:00.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 136