Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
O. Mariusz zaprasza na spotkanie "Chrystus w Starym Mieście"
18. grudnia o. Mariusz Kiełbasa LC zaprasza do udziału w spotkaniu "Chrystus w Starym Mieście", które odbędzie się w Kościele Mariackim. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:30. Po niej nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
7. grudnia - adwentowe spotkanie w Klubie Horyzont

Zapraszamy serdecznie całe rodziny do Klubu Horyzont (ul. Syrokomli 23/2 w Krakowie) do przeżywania z nami adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Razem przeżyjemy podróż przez wydarzenia adwentowe i przypomniemy sobie tradycje z nim związane. Złożymy sobie życzenia i razem wypijemy herbatkę z akompaniamentem ciast, które przyniesiemy.

Plan:

 • 16 -16.30 przygotowanie żywego przedstawienia "Adwentowego Oczekiwania"
 • 16.30- 17.00 przedstawienia z udziałem publiczności
 • 17-17.30 warsztacik choinkowy dla dzieci i quiz rodzinny adwentowo-świąteczny
 • 17.30-18.00 życzenia opłatkowe i poczęstunek. 

Prosimy o przyniesienie słodyczy i napojów na podwieczorek.

 
6 grudnia - Operacja KILO!

6. grudnia b.r. zostanie przeprowadzona kolejna Operacja KILO!, w trakcie której zbierane są produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących. Zbiórka odbywać się będzie w godzinach 12:00-18:00 w dwóch punktach handlowych w Krakowie:

 1. Supermarket Auchan w galerii Bronowice - grupa chłopców
 2. Sklep Simply przy ul. Mackiewicza 17 - grupa dziewcząt

 Zebrane produkty przekazane zostaną do Caritas. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia wolontariuszy do udziału w  zbiórce. 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z o. Matthew Devereux LC (kom. 665 248 762, email: mdevereux@legionaries.org). W sprawie grupy dziewcząt prosimy kontaktować się z p. Małgorzatą Lelito (tel. 601 826 717)

 
5. grudnia - adoracja Najświętszego Sakramentu
Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w piątek 5. grudnia w Kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Włączymy się w adorację trwającą tam nieustannie więc będzie się ona odbywać w ciszy. Początek adoracji o godzinie 20:00.
 
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22/23 listopada 2014

Jak co roku zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnego świętowania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Dla ruchu Regnum Christi jest to święto patronalne. W planie tegorocznych uroczystości:

 • 22 listopada, sobota, godz. 17:00 - spotkanie modlitewne wprowadzające w Uroczystość. Odbędzie się ono w kaplicy w Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23 w Krakowie.
  • 17:00 – medytacja (o. Mariusz Kiełbasa, LC),
  • 17:30 – wykład nt. charyzmatu Regnum Christi (o. Andreas Schöggl, LC),
  • 18:15 – adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo,
  • 18:45 – zakończenie spotkania.
 • 23 listopada, niedziela, godz. 14:00 - uroczysta Msza św., która odbędzie się w kościele p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, przy ul. Dobrego Pasterza 4.  Ze względu na to, że w okolicy nie ma zbyt wielu miejsc do parkowania sugerujemy wcześniejsze przybycie na miejsce.
 • Po Mszy św. (ok. godz. 15:30) zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastkach, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Reduta, przy ul. Powstańców 46a w Krakowie. W programie:
  • Rozmowy, wspomnienia i wspólna zabawa
  • Prezentacja zdjęć z 20-letniego okresu działalności Legionistów Chrystusa w Polsce
  • Gra BINGO! z nagrodami
  • Konkurs spontanicznego śpiewu w grupach

Wzorem lat poprzednich prosimy o przynoszenie domowych ciast - to przydaje naszym spotkaniom rodzinnego charakteru.

Ofiary złożone w trakcie spotkania pomogą pokryć koszty organizacyjne.

 
Stolica Apostolska zatwierdziła Konstytucje Zgromadzenia Legionistów Chrystusa

Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa wyraża wdzięczność Papieżowi Benedyktowi XVI i Papieżowi Franciszkowi, a także Kardynałowi Velasio De Paolis i jego doradcom.

Rzym, 01 listopada 2014 – O. Eduardo Robles-Gil, Dyrektor Generalny Legionu Chrystusa, ogłosił w liście do Legionistów Chrystusa, że Stolica Apostolska zatwierdziła Konstytucje Zgromadzenia.

W swoim liście o. Eduardo zachęcał Legionistów, by „byli wdzięczni za ojcowską opiekę, z jaką Papież Benedykt XVI i Papież Franciszek, Kardynał De Paolis i jego doradcy kierowali w tych latach krokami naszego Zgromadzenia”.

Dokument zatwierdzający Konstytucje został podpisany 16 października przez Arcybiskupa José Rodríguez Carballo, OFM i ks. Sebastiano Paciolla O. Cist., odpowiednio – sekretarza i podsekretarza Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Nowe Konstytucje już obowiązują. 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 140