Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
Obozy letnie Klubu Horyzont 2015

Krakowski Klub Horyzont organizuje jak co roku obozy młodzieżowe.

Informacje na temat obozów można znaleźć tutaj

Image

Image

 
Młodzieżowe Misje Wielkiego Tygodnia na Litwie i w Rumunii

W dniach od 27-ga marca do 5-go kwietnia dwie grupy młodzieży udadzą się na Litwę (miejscowość Ejszyszki, grupa dziewcząt) oraz do Rumunii (Nowy Soloniec, grupa chłopców) na misje Wielkiego Tygodnia.

Młodzi misjonarze jadą by służyć tamtejszym wspólnotom parafialnym złożonym w większości z Polaków, poprzez pomoc w przygotowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia, przekazywanie darów, wspólną modlitwę. 

Misje Wielkiego Tygodnia organizowane są co roku i co roku spotykają się z wdzięcznym przyjęciem wspólnoty Polaków na Litwie i w Rumunii.

 
Zbiórka produktów dla ubogich rodzin na Litwie i w Rumunii

W Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23 w Krakowie trwa wielkopostna zbiórka słodyczy o długim okresie trwałości oraz środków gospodarczych (środków czystości) dla ubogich rodzin, które odwiedzą młodzi misjonarze na Litwie i w Rumunii w trakcie Misji Wielkiego Tygodnia.

Dary można pozostawiać przy okazji odbywających się w Klubie spotkań.

Młodzież wyruszy na Misje Wielkiego Tygodnia na Litwę i do Rumunii 27-go marca b.r. 

 
Młodzieżowe misje w Przechlewie - 31.03-05.04

W dniach 31 marca do 5 kwietnia b.r. odbędą się młodzieżowe Misje Wielkiego Tygodnia w miejscowości Przechlewo (woj. pomorskie). Wyjazd przeznaczony jest dla chłopców 2-4 etapu Klubu Horyzont. 

Chłopcy będą mieszkać przy parafii, będą odwiedzać parafian proponując im wspólną modlitwę oraz zapraszając do udziału w liturgii Triduum Paschalnego. Będą pomagać w organizacji Drogi Krzyżowej, dekoracji kościoła parafialnego, będą uczestniczyć w zajęciach formacyjnych.
Czytaj całość…
 
20-22 marca: Ćwiczenia duchowe dla panów na Śnieżnicy
W dniach 20-22 marca b.r. odbędą się ćwiczenia duchowe dla mężczyzn. Spotkamy się w ośrodku rekolekcyjnym na Śnieżnicy koło Kasiny Wielkiej. Ćwiczenia będą nosiły tytuł: "W szkole Ducha świętego czyli jak pielęgnować w duszy Jego głos"
 
Najważniejsze informacje:
  • Ośrodek rekolekcyjny znajduje się na górze i trzeba do niego dojść z parkingu na przełęczy. Podejście trwa około 45 minut ale jest to zależne od pogody.
  • Należy się zaopatrzyć jak na górską wędrówkę (dobre buty, latarka, odzież chroniąca przed deszczem, gdyby spadł śnieg to dobrze mieć kije)
  • Rozpoczęcie w piątek wieczorem kolacją o godz. 20:00 - trzeba przybyć z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Zakończenie w niedzielę około południa.
  • Transport własny lub w gronie znajomych - będziemy zbierać zgłoszenia chętnych do wspólnego wyjazdu.
  • Koszt 150 zł pokrywa noclegi i wyżywienie za całe ćwiczenia. Zwykle składamy również ofiarę na utrzymanie kaplicy w ośrodku.
  • Ćwiczenia odbywać się będą w milczeniu.
  • W trakcie ćwiczeń: codzienna Msza św., okazja do Spowiedzi św., konferencje i medytacje, Różaniec, Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapisy przyjmuje i informacji udziela Grzegorz Cempla (email: grzegorz@cempla.com, tel: 608327033). 
 
Ojciec Matthew został poproszony o odprawienie Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00 w ośrodku rekolekcyjnym. Należy wziąć to pod uwagę w planowaniu powrotu.
 
Operacja KILO! w Krakowie - 13 i 14 marca

W piątek i sobotę, 13. i 14. marca b.r. zostanie przeprowadzona kolejna Operacja KILO!, w trakcie której zbierane są produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących. Zbiórka odbywać się będzie w godzinach:

  • piątek - 16:00-20:00
  • sobota - 12:00-18:00

przy sklepie Auchan w krakowskiej galerii Bronowice. 

Zebrane produkty przekazane zostaną do Caritas.

Zbiórka prowadzona jest głównie przez młodzież z krakowskich klubów Horyzont i Everest ale udział osób dorosłych również jest potrzebny.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do pomocy w  zbiórce. 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z o. Matthew Devereux LC (kom. 665 248 762, email: mdevereux@legionaries.org)

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 149