Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy

Jezu, ufam Tobie

 Drodzy Przyjaciele!

Po raz kolejny zbliżamy się do święta śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech czas zadumy i refleksji nad ofiarą Jezusa Chrystusa będzie dla każdego z Was czasem błogosławionym, czasem bliskości z Panem. I niech rozbłyśnie radością wielkanocnego poranka, przez który dopełnia się miłosierne dzieło zbawienia. 

Na tegoroczne Święta Wielkiej Nocy życzymy Wam zdrowia i radości, a przede wszystkim błogosławieństwa naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Księża Legioniści Chrystusa i członkowie Regnum Christi w Polsce 

 
Wyjazd na kanonizację Ojca św. Jana Pawła II

Kanonizacja Ojca Św. Jana Pawła II to święto nie tylko wiernych z Polski, ale całego Kościoła. Pragniemy, aby świadkami tej uroczystości była też grupa chłopców z Klubu Horyzont – będzie to dla nich niezapomniane i fascynujące przeżycie. Dlatego oferujemy chłopcom z Klubu Horyzont oraz ich Ojcom wyjazd do Rzymu – transportem samochodowym. Chłopcy mogą też uczestniczyć w wyjeździe samodzielnie.

Czytaj całość…
 
Droga Krzyżowa w Sanktuarium JP2 w każdą sobotę Wielkiego Postu
O. Mariusz Kiełbasa LC zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiane będzie o godz. 16:00 w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, na terenie stałej wystawy "Kim jest Człowiek z całunu?"
 
14-16 marca - Rekolekcje weekendowe dla chłopców z Klubu Horyzont

W dniach 14-16 marca organizujemy wyjazd do Ośrodka Rekolekcyjnego „Caritas” w Zakrzowie, dla młodszych i dla starszych chłopców.
Triduum jest wyjazdem o charakterze rekolekcyjnym dla wszystkich członków klubu. Jest czasem wyciszenia się, czasem modlitwy oraz formacji. Chłopcy będą uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych, we Mszy św., nabożeństwie Drogi Krzyżowej, różańcu.
Dla chłopców starszych i młodszych przygotowane są oddzielne programy rekolekcyjne.

Rekolekcje prowadzić będą o. Matthew i o. Mariusz.

Czytaj całość…
 
21-23 marca - Ćwiczenia duchowe dla pań
W dniach 21-23 marca b.r. w Mariackim Domu Rekolekcyjnym w krakowskich Bronowicach (ul. Pod Strzechą 14) odbędą się ćwiczenia duchowe dla pań. Koszt uczestnictwa wynosi 160 zł od osoby i pokrywa noclegi, wyżywienie i materiały rekolekcyjne. Rozpoczęcie ćwiczeń duchowych zaplanowane jest na piątek wieczór, a zakończenie na niedzielę w godzinach południowych.

Ćwiczenia będą nosiły tytuł: "Odkrywanie hymnów i kantyków biblijnych."

Obowiązkowo należy ze sobą zabrać Pismo Święte.

Zapisy przyjmuje i informacji udziela Krystyna Cempla (email: kryska@cempla.com, tel. 602649787). Zapisy przyjmowane będą do dnia 18-go marca.

 
29 marca - Operacja KILO!

29-go marca b.r. zostanie przeprowadzona kolejna Operacja KILO!, w trakcie której zbierane są produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących. Zbiórka odbywać się będzie w godzinach 12:00-18:00 w czterech punktach handlowych w Krakowie:

  1. Carrefour Zakopianka - grupa chłopców z Nowego Sącza
  2. Carrefour Plaza - młodzież MTT
  3. Alma przy ul. Podgórskiej - dziewczęta z Klubu Looking Good Inside & Out
  4. Auchan w Galerii Bronowice - chłopcy z Klubu Horyzont

Zebrane produkty przekazane zostaną do Caritas. Cały czas przyjmowane są zgłoszenia wolontariuszy do udziału w  zbiórce.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z o. Matthew Devereux LC (kom. 665 248 762, email: mdevereux@legionaries.org)

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 115