Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
Święcenia kapłańskie o. Wawrzyńca Pryczkowskiego LC

12-go grudnia b.r. w Rzymie odbędzie się uroczystość święceń kapłańskich w Zgromadzeniu Legionistów Chrystusa. Wśród nowowyświęconych znajdzie się również o. diakon Wawrzyniec Pryczkowski LC. O. Wawrzyniec będzie drugim Polakiem wyświęconym w Zgromadzeniu. Na tę uroczystość do Rzymu udają się grupy młodzieży, członków i przyjaciół RC.

 
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 21/22 listopada 2015

Jak co roku zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnego świętowania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Dla ruchu Regnum Christi jest to święto patronalne. Tegoroczne, odbywające się w 75 rocznicę założenia Zgromadzenia Legionistów Chrystusa zostało dodatkowo podkreślone decyzją Papieża Franciszka o udzieleniu odpustu zupełnego członkom Zgromadzenia oraz członkom Regnum Christi. Odpust objęty jest specjalnymi warunkami.

W planie tegorocznych uroczystości:

  • 21 listopada, sobota, godz. 19:00 - spotkanie modlitewne wprowadzające w Uroczystość. Odbędzie się ono w kaplicy w Klubie Horyzont przy ul. Syrokomli 23 w Krakowie.
  • 22 listopada, niedziela, godz. 14:00 - uroczysta Msza św., która odbędzie się w kościele p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, przy ul. Dobrego Pasterza 4.  Ze względu na to, że w okolicy nie ma zbyt wielu miejsc do parkowania sugerujemy wcześniejsze przybycie na miejsce.
  • Po Mszy św. (ok. godz. 15:30) zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastkach, które odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Bankietowym Reduta, przy ul. Powstańców 46a w Krakowie. Z powodu nieustającej popularności wśród dzieci (i nie tylko) w trakcie spotkania przeprowadzimy zabawę w BINGO.

Wzorem lat poprzednich prosimy o przynoszenie domowych ciast - to przydaje naszym spotkaniom rodzinnego charakteru.

Ofiary złożone w trakcie spotkania pomogą pokryć koszty organizacyjne.

 
8 listopada - Rekolekcje małżeńskie w Krakowie

W niedzielę 8-go listopada oo. Legioniści Chrystusa zapraszają na rekolekcje małżeńskie. Ich temat to:

Nasza małżeńska komunikacja zaczyna się wraz z naszą komunikacją z Bogiem

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach, które rozpoczną się o godz. 10:00 w Klubie przy ul. Syrokomli 23/2 w Krakowie.

Program rekolekcji:

  • 10:00 Msza Św.
  • 10:40 Kawa
  • 11:00 Medytacja
  • 11:30 Czas na małżeński kwestionariusz
  • 12:00 Adoracja
  • 12:30 Anioł Pański, koniec

Konferencje wygłaszać będzie o. Matthew Devereux LC

 
25 października - Wspólnotowa Msza św.

25 października, wraz zakończeniem ćwiczeń duchowych dla pań, odprawiona zostanie wspólnotowa Msza św., na którą serdecznie zapraszamy członków i przyjaciół Regnum Christi, członków klubów Everest, Horyzont, NET-ciki i młodzież MTT.

Msza św. rozpocznie się o godz. 10:00 (prosimy o przybycie z odpowiednim zapasem czasu) w Domu Rekolekcyjnym wspólnoty Focolari przy ul. Łanowej 23 w Krakowie.

Po Mszy św. tradycyjnie zapraszamy na poczęstunek - prosimy o przyniesienie drobnych słodyczy i soków.

Będziemy wdzięczni jeśli ktoś zechciałby ubogacić Mszę św. śpiewem i grą (np. na gitarze).

 
23-25 października - Ćwiczenia duchowe dla pań

W dniach 23-25 października b.r. w domu rekolekcyjnym Focolari w Krakowie (ul. Łanowa 32) odbędą się ćwiczenia duchowe dla pań. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby i pokrywa noclegi, wyżywienie i materiały rekolekcyjne. Rozpoczęcie ćwiczeń duchowych zaplanowane jest na piątek wieczór, a zakończenie na niedzielę w godzinach południowych. 

Ćwiczenia będą nosiły tytuł: "Poszukiwanie i pielęgnowanie pokoju

Obowiązkowo należy ze sobą zabrać Pismo Święte.

Zapisy przyjmuje i informacji udziela Krystyna Cempla (email: kryska@cempla.com, tel. 602649787)

 
22 października - Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 Przypominamy, że z tej okazji można zyskać odpust zupełny w Sanktuarium Jana Pawła II W Krakowie. Informacje o odpuście na stronie sanktuarium: http://sanktuariumjp2.pl/
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 168