Menu Content/Inhalt
STRONA GŁÓWNA
Adoracja i Msza św w intencji zmarłego o. Alvaro Corcuera LC

W piątek 4. lipca o godz. 20:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkamy się tradycyjnie w Kaplicy Wieczystej Adoracji w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Będziemy dziękować za dar życia i kapłaństwa zmarłego w tym tygodniu o. Alvaro Corcuera LC, który przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Legionu Chrystusa oraz Regnum Christi. Będziemy się również modlić o wieczne szczęście dla niego. 

W niedzielę 6. lipca o godz. 11:00 w tej samej intencji odprawiona zostanie Msza św. w kościele p.w. św. Rocha w Nowym Sączu.

 
Komunikat o śmierci o. Alvaro Corcuera LC

30 czerwca 2014 r.

Przyjdź królestwo Twoje!

Drodzy Przyjaciele w Chrystusie,

Piszę tę wiadomość, aby poinformować Was, że dzisiaj o 13.35 lokalnego czasu w mieście Meksyku po długiej walce z rakiem zmarł nasz były Dyrektor Generalny, o. Alvaro Corcuera LC.

Czuwanie modlitewne przy jego zwłokach odbędzie się jutro w kaplicy Uniwersytetu Anáhuac. W tej samej kaplicy odprawiona zostanie msza pogrzebowa, po czym zwłoki zostaną przeniesione do Francuskiego Panteonu Św. Joachima. W najbliższym czasie zostanie podany do wiadomości harmonogram czuwania modlitewnego i Mszy św.

Dziękujmy Bogu za dar życia i kapłaństwa o. Alvaro i otoczmy naszą modlitwą jego rodzeństwo i krewnych.

W Chrystusie,

O. Mariusz Kiełbasa, LC

 
Komunikat Dyrektora Terytorialnego o. Andreasa Schöggl LC

30 czerwca 2014 r. 

Drodzy Przyjaciele,

Otrzymaliśmy niedawno z naszego Domu Generalnego w Rzymie smutną wiadomość, że nasz były dyrektor generalny o. Alvaro Corcuera ma przed sobą tylko kilka dni życia. Módlmy się za niego szczególnie w tym trudnym czasie, aby Bóg umacniał go i towarzyszył mu w tych ostatnich chwilach.

Już kilka tygodni temu wiadomo było, że nie można będzie operować guza, który zajął jego mózg i że mimo stosunkowo młodego wieku (56 lat) będą mu podawane jedynie środki paliatywne.

Ojciec Alvaro śpi przez większość czasu i prawie nic nie je. Środki przeciwbólowe nie zawsze w pełni uśmierzają ból. Gdy jest przytomny, rozpoznaje ludzi (w tym naszego nowego dyrektora generalnego o. Eduardo Robles Gila, który był przy nim kilka dni w Meksyku) i wyraża wszystkim swoją wdzięczność. W miarę możliwości otrzymuje codziennie Komunię św. Mówi z trudem, ale jak wynika z wiadomości z Domu Generalnego, te kilka krótkich zdań wyrażają jego wewnętrzną siłę, z jaką przeżywa ten czas i chęć poświęcenia swojego życia i swojego cierpienia Bogu.

W tych dniach oktawy święta Najświętszego Serca Pana Jezusa prośmy Boga wytrwale z wiarą i ufnością za naszego chorego współbrata o. Alvaro.

Niech Wam Bóg błogosławi,

O. Andreas Schöggl LC

 
6 czerwca - Wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu
Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w piątek 6-go czerwca w Kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Włączymy się w adorację trwającą tam nieustannie więc będzie się ona odbywać w ciszy. Początek adoracji o godzinie 20:00.
 
List o. Alvaro Corcuera LC do członków Regnum Christi

Przyjdź Królestwo Twoje!

Meksyk, 17 maja 2014

Drodzy członkowie Regnum Christi!

Przyjmijcie moje najserdeczniejsze pozdrowienia w sobotę miesiąca maja poświęconego Błogosławionej Dziewicy. Kilka dni temu w wyniku licznych badań moi lekarze stwierdzili, że w moim mózgu pojawił się nowy guz. Od tej pory będę otrzymywał jedynie opiekę paliatywną. Jestem świadomy, że nadszedł kres mego życia i w związku z tym chcę was prosić o modlitwę. Bóg mnie nie opuścił, nadal jest blisko ze swoją siłą i pokojem. Ja zaś łączę się w modlitwie ze wszystkimi cierpiącymi i ich rodzinami na całym świecie, a zwłaszcza za członków Ruchu, którzy cierpią z powodu poważnych chorób.

Wasz w Chrystusie

Fr. Álvaro Corcuera, LC

 
Obozy letnie 2014

Jak co roku Klub Horyzont organizuje obozy letnie dla chłopców w grupach wiekowych 10-16 lat. W tym roku odbędą się następujące trzy obozy:

  • 30 czerwca – 6 lipca: Kurs ECYD – wyjazd do Nowego Sącza dla chłopców w wieku 11-16 lat.
  • 11-19 lipca: Roma-Lazio – wyjazd do Rzymu dla chłopców w wieku 10-15 lat
  • 23-31 lipca: Baltic Beach Blast – wyjazd do Gniewina dla chłopców w wieku 10-15 lat.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 121